UŁ partnerem Kongresu Biogospodarki

Podczas Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki blisko stu prelegentów i ponad siedmiuset uczestników z Polski i świata spotkało się, by rozmawiać o zrównoważonym rozwoju, bioekonomii, zmianach społecznych i najnowszych technologiach sprzyjających ochronie środowiska. Uniwersytet Łódzki był partnerem merytorycznym wydarzenia.

Wszystko po to, żeby przeciwdziałać negatywnym zmianom klimatycznym, ale też wesprzeć ten istotny sektor polskiej gospodarki.

VII Międzynarodowy Kongres Biogospodarki to unikalne forum nauki, polityki i biznesu organizowane przez Województwo Łódzkie. Przedstawiciele władz samorządowych, biznesu czy świata nauki uczestniczący w Kongresie mogli wybierać spośród osiemnastu paneli z udziałem znakomitych ekspertów.

Podczas sesji panelowych w salach Hotelu Vienna House Andel's Łódź poruszono szerokie spektrum tematów, począwszy od najbardziej palących problemów regionu jak smog czy zmiana klimatu w województwie łódzkim, poprzez zrównoważone rolnictwo, gospodarowanie odpadami i chemikaliami, bioinnowacje, kwestie związane z rozwojem srebrnej gospodarki oraz medycyny przeciwstarzeniowej, skończywszy na zielonych zamówieniach publicznych czy zagadnieniach własności intelektualnej.

W programie wydarzenia znalazło się także miejsce na część edukacyjno-popularyzatorską: warsztaty połączone z forum dyskusyjnym oraz eksperymentatorium. Na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki rozstrzygnięto konkurs na Najlepsze Ekosołectwo Województwa Łódzkiego.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: Milena Lasocka, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego