UŁ w światowej czołówce

Bardzo dobry występ łódzkich zawodników reprezentujących AZS Uniwersytet Łódzki. Para - Leszek Piąstka i Anna Jagiełło - na Mistrzostwach Świata Judo Kata w południowokoreańskim Chungju pokonała m.in. ubiegłorocznych mistrzów świata. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. W przyszłym roku Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w Polsce.

Podczas trwania Mistrzostw Sztuk i Sportów Walki - 2019 Chungju World Martial Arts Masterships (30.08. - 06.09. 2019 r.) rozegrano zawody w dwudziestu dyscyplinach sportu. Łącznie wzięło w nich udział ponad cztery tysiące osób z około stu państw.

W ramach imprezy zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Judo Kata. Polskę reprezentowały dwie pary zakwalifikowane na podstawie światowych eliminacji. Uniwersyteccy zawodnicy - Leszek Piąstka i Anna Jagiełło, w tak silnie obsadzonym turnieju zajęli wysokie 8. miejsce, zdobywając w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu - 530 pkt. Tym samym poprawili swój wynik z lipcowych Mistrzostw Europy w Las Palmas de Gran Canaria.

Dobre występy polskich zawodników na imprezach mistrzowskich w Judo Kata zaowocowały przyznaniem Polsce organizacji Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się w terminie 06-07 czerwca 2020 r. w podwarszawskim Józefowie.

4e395fd2-2590-4715-b5eb-bd3f4e096c72

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: mgr Leszek Piąstka, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ