UŁ w światowym rankingu uczelni

Znamy najlepsze uczelnie na świecie, według Times Higher Eduction. W rankingu World University Ranking znalazło się czternaście polskich uczelni, w tym Uniwersytet Łódzki.

Obecność w tak prestiżowym zestawieniu stanowi niekwestionowane wyróżnienie - Uniwersytet Łódzki uplasował się na pozycji powyżej tysiąca. Przy tworzeniu rankingu instytucje poddawane są ocenie w oparciu o różne obszary - kształcenie, umiędzynarodowienie, badania naukowe, wskaźnik cytowań i publikacji oraz współpraca z biznesem.

Najlepszy okazał się brytyjski University of Oxford, drugie miejsce zajął amerykański California Institute of Technology, a trzecie - University of Cambridge. Na kolejnych miejscach znalazły się tylko amerykańskie uczelnie - Stanford University, Massachusetts Institute of Technology, Princeton University, Harvard University, Yale University, University of Chicago. Dopiero na 10. miejscu ponownie pojawia się brytyjska instytucja - Imperial College London. Najwyższe miejsca z polskich instytucji - w siódmej i ósmej setce - zajęły Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski.

THE World University Ranking jest jednym z trzech najbardziej cenionych i obserwowanych rankingów szkół wyższych na świecie. Dwa pozostałe to - Academic Ranking of World Universities (tzw. ranking szanghajski) i QS World University Rankings. W zestawieniu uwzględniono 1400 uczelni z 92 krajów, czyli 5 proc. wszystkich tego typu instytucji na świecie.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych. Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/