7 kwietnia, 2020 r.

UŁ wspiera walkę z COVID-19

fot. materiał prywatny

Uniwersytet Łódzki zakupił i przekazał środki ochronne dla Szpitala im. Barlickiego oraz Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. Łódzka społeczność akademicka nie pozostaje obojętna w obliczu pandemii. Ten gest jest manifestem solidarności UŁ z lekarzami codziennie narażającymi swoje życie w walce z COVID-19.

W pomoc zaangażowane były Wydział Nauk Geograficznych UŁ oraz Centrum Zarządzania Majątkiem UŁ.

Na pomoc wysłaną przez WNG UŁ do Szpitala im. Barlickiego składa się:

- 2 000 szt. czepków ochronnych

- 1 000 szt. rękawiczek jednorazowych

- 100 szt. masek chirurgicznych 3-warstwowych

Centrum Zarządzania Majątkiem UŁ przekazało szpitalowi im. Biegańskiego następujące materiały:

- 50 szt. przyłbic ochronnych

- 50 szt. masek chirurgicznych 3-warstwowych

- 1 000 szt. jednorazowych ochraniaczy na buty

- 100 szt. fartuchów laboratoryjnych

- 1 000 szt. rękawiczek winylowych

wng dary_w

W oficjalnym liście skierowanym do załogi Szpitala im. Barlickiego, dziekan WNG UŁ – dr hab. Bogdan Włodarczyk – podziękował lekarzom za ich ciężką pracę oraz poświęcenie w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów.

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Centrum Zarządzania Majątkiem UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ