UŁ wśród najlepszych 100 uczelni rynków wschodzących Europy oraz Azji Centralnej

QS University Rankings EECA

Z przyjemnością informujemy, że UŁ znalazł się na 9 miejscu wśród polskich uczelni w pierwszej setce uczelni rankingu QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia obejmującego rynki wschodzące Europy oraz Azji Centralnej. W zamyśle twórców metodologia rankingu ma za zadanie odzwierciedlić priorytety oraz wyzwania stojące przed krajami wspomnianych obszarów. Przy jego tworzeniu brano pod uwagę m.in. takie wskaźniki jak liczba cytowań prac naukowych czy umiędzynarodowienie uczelni.

W pierwszej setce poza Uniwersytetem Łódzkim z polskich uczelni znalazły się: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Wrocławski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Śląski oraz Politechnika Krakowska.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy.Pełny ranking znajdą Państwo na stronie http://www.topuniversities.com/university-rankings/eeca-rankings/2015