5 czerwca, 2019 r.

UMŁ uhonorował pracowników UŁ

fot. Krzysztof Szymczak/Dziennik Łódzki

Prof. dr hab. Krzysztof Stanisław Stefański znalazł się wśród pięciu osób uhonorowanych Nagrodą Miasta Łodzi. Rada Miejska w Łodzi przyznaje je za wybitne osiągnięcia w działalności naukowej, artystycznej lub społecznej w ostatnich pięciu latach. Natomiast odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” przyznano m.in. prof. dr. hab. Marianowi Niedźwiedzińskiemu z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, prof. dr hab. Krystynie Stanisławie Radziszewskiej z Wydziału Filologicznego oraz prof. dr. hab. Bogdanowi Marianowi Włodarczykowi z Wydziału Nauk Geograficznych.

Poza prof. dr hab. Krzysztofem Stanisławem Stefańskim Nagrody Miasta Łodzi odebrali Janina Renata Adamczyk, Iwona Teresa Bartosik, dr Wiesław Józef Chudzik i Jolanta Katarzyna Piątkowska.

– Nagrody trafiają do wyjątkowych osób - powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. - Honorujemy wybitnych łodzian. To wyraz szacunku dla tych, co piszą historię miasta. Uhonorowani mają różne biografie, ale łączy ich altruizm, pracowitość i nowoczesny patriotyzm. Pokazują, że patriotyzm nie musi być na pokaz i od święta, ale to codzienna praca na rzecz mieszkańców, dla dobra społeczności, często bezinteresownie.

Rada Miejska w Łodzi wręczyła także odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Odebrali je: Mirosław Barburski, Władysław Cichy, Wojciech Filipiak, Dominik Gralka, dr Łukasz Grzejszczak, Marek Krochmalski, Józef Mazur, prof. dr hab. Marian Niedźwiedziński, prof. dr hab. Krystyna Stanisława Radziszewska, Tekla Stańczak-Mikołajewicz, Jolanta Anna Sieradzka, prof. dr hab. Krzysztof Benedykt Śmigielski, Janusz Aleksander Ugarenko, prof. dr hab. Bogdan Marian Włodarczyk, Elwira Irena Zaręba i Jan Zienkiewicz, Krystyna Alina Gralewicz, Wanda Józefa Jankowska, Mirosław Marian Marcinkowski, Maria Srogosz-Maile i Maria Anna Świerkockiej.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: Dziennik Łódzki

Redakcja: Centrum Promocji UŁ