Uniwersytet Łódzki doceniony!

Uniwersytet Łódzki został doceniony przez Stowarzyszenie PRom za prowadzone działania w zakresie Public Relations. Główną nagrodę w kategorii Nowe Media otrzymał projekt UŁ - WYTROP NAS. Pod tą nazwą kryje się nieszablonowa akcja, będąca przestrzenną grą prowadzoną poprzez instagramowy profil uczelni @uniwersytet_lodzki.

Nagroda Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PRom przyznawana jest corocznie za ponadprzeciętne osiągnięcia w obszarze komunikacji, praktyki i działań promocyjnych w sektorze polskiego szkolnictwa wyższego.

Tegoroczna edycja przyniosła Uniwersytetowi Łódzkiemu zwycięstwo w kategorii Nowe Media. Statuetki od Stowarzyszenia PRom oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas konferencji w Gdańsku, odebrała dyrektor CP UŁ - Anna Rolczak. Nasze działania docenili również: IMM, RMF, Fundacja Perspektywy i Santander.

(…) wskazywanie i wyróżnianie tych z nas, którzy swoją pomysłowość, umiejętności zawodowe i znajomość rzeczy umieli podnieść na wyjątkowy poziom - jest bardzo ważne dla całej naszej branży - wskazuje stowarzyszenie PRom.

Docenieni

Akcja WYTROP NAS została doceniona za innowacyjność i kreatywność na tle innych działań uczelni wyższych w Polsce. Według jury projekt zgłoszony przez UŁ jest zgodny z powszechnie uznawanymi zasadami public relations, cechuje go racjonalność i efektywność ekonomiczna. Pośród niepodważalnych zalet wskazano dużą siłę oddziaływania akcji.

"Poprzez grę WYTROP NAS w kreatywny sposób promujemy media społecznościowe uczelni, przedstawiamy ciekawe przestrzenie UŁ. Jednocześnie uczelnia popularyzuje rozwiązania zero waste - ponieważ nagrodą w akcji są designerskie torby lub pokrowce na laptopa, stworzone z nieaktualnych banerów uniwersyteckich." - mówi dyrektor Centrum Promocji UŁ Anna Rolczak, która odebrała nagrody.

Tropisz?

WYTROP NAS to gra - podchody. Łączy ona analogowy charakter szukania skarbu z wirtualnymi podpowiedziami w przestrzeni social mediów. Korzyści? Z pewnością zwiększająca się świadomość marki UŁ wśród studentów, promowanie przestrzeni uczelni, jak i przybliżanie zachowań eko.

Polega ona na ukrywaniu raz w tygodniu na Uniwersytecie Łódzkim czerwonych żetonów. W InstaStory UŁ relacjonujemy proces ukrywania żetonu - 3 tajemnicze wskazówki przedstawione przez Mistrza Gry pokazujące, gdzie ukryto "skarb". Kto pierwszy wytropi żeton i go znajdzie - ten może go wymienić w Centrum Promocji UŁ na torbę lub pokrowiec na laptopa. Poszukiwacz musi zrobić zdjęcie znalezionego żetonu i wstawić do relacji, oznaczając @uniwersytet_lodzki. Runda dobiega końca. W grze liczy się refleks, spostrzegawczość i stałe śledzenie Instagrama uczelni.

Projekt WYTROP NAS jest inicjatywą Centrum Promocji UŁ. To już drugi raz, kiedy Stowarzyszenie PRom docenia działania UŁ. Dwa lata temu otrzymaliśmy nagrodę za akcję UNIVERSITY DIVERSITY.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i śledzenie akcji WYTROP NAS na profilu uczelnii @uniwersytet_lodzki.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/