Uniwersytet Łódzki gospodarzem Kongresu EATLP 2017

Ponad 100 zagranicznych gości pojawi się w dniach 1 - 3 czerwca na Wydziale Prawa i Administracji UŁ, który został organizatorem tegorocznego Kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego (European Association of Tax Law Professors, EATLP). Tegoroczna edycja zostanie poświęcona zagadnieniu rezydencji podatkowej i mobilności osób prawnych (Corporate Tax Residence and Mobility).

wpia

Coroczne kongresy EATLP są bardzo ważnymi wydarzeniami w świecie nauki prawa podatkowego, stwarzającymi możliwość zapoznania z najnowszymi trendami badawczymi przede wszystkim w zakresie europejskiego i międzynarodowego prawa podatkowego.

Wybranie Łodzi jako gospodarza tego wydarzenia jest sporym wyróżnieniem. To uznanie potencjału organizacyjnego i naukowego Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ, a także jego renomy jako wiodącego polskiego ośrodka nauki prawa podatkowego, aktywnego na arenie międzynarodowej. W łódzkim kongresie wezmą udział profesorowie prawa podatkowego z najważniejszych europejskich ośrodków uniwersyteckich. Podczas kongresu analizowane będzie zagadnienie rezydencji podatkowej osób prawnych. Kongres będzie najważniejszym międzynarodowym wydarzeniem podatkowym w Polsce w 2017 r.