Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej uczniów Szkoły Zgromadzenia Kupców miasta Łodzi, poległych w latach 1914-1920 (szkoła miała swoją siedzibę w obecnym budynku Rektoratu) oraz cześć artystyczna w wykonaniu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "Kujon", pracowników Katedry Historii Polski Najnowszej Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ oraz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Żelazny Orzeł 1914 - 1945" Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Łódzki.

W imieniu JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego zapraszamy na uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 8 listopada 2018 r.

W programie uroczystości:

1. godz. 13.00, Rektorat ul. Narutowicza 68 - odsłonięcie tablicy upamiętniającej uczniów Szkoły Zgromadzenia Kupców miasta Łodzi, poległych w latach 1914-1920 (szkoła miała swoją siedzibę w obecnym budynku Rektoratu). Krótkie wystąpienie Pani Adrianny Szczerby z Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ,

2. godz. 17.00, Wydział Filologiczny UŁ ul. Pomorska 171/173 - cześć artystyczna w wykonaniu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "Kujon", pracowników Katedry Historii Polski Najnowszej Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ oraz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Żelazny Orzeł 1914 - 1945" Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Łódzki.