VIII Wykład Ekspercki Absolwent VIP: JAKUB ZABŁOCKI

Czas: 29 października 2015 r., godz. 15:00; miejsce: Pałac Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 3/5 w Łodzi

Na spotkanie obowiązuje rejestracja.

Już 29 października br. odbędzie się VIII Wykład Ekspercki Absolwent VIP z udziałem Jakuba Zabłockiego - jednego z najmłodszych polskich milionerów (40 lat), pomysłodawcy i współzałożyciela X-Trade Brokers - największego w Europie Środkowej domu maklerskiego oferującego klientom możliwość inwestowania w waluty, akcje firm z największych giełd światowych oraz indeksy giełd towarowych. To jeden z 5 "królów innowacji" w sektorze usług finansowych - wspólnie z Wojciechem Sobierajem (Alior Bank), Mateuszem Morawieckim (BZ WBK), Marcinem Pióro (Cinkciarz.pl) i Sławomirem Lachowskim (mBank), opisywanych przez prof. Krzysztofa Rybińskiego w książce "Królowie innowacji w sektorze usług finansowych" (2015).

Wykład rozpocznie się o godz. 15.00 w Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 3/5 w Łodzi. Podczas spotkania odbędzie się wręczenie kolejnych nominacji "Absolwent VIP" Uniwersytetu Łódzkiego. Symboliczne statuetki z rąk JM Rektora odbiorą m.in. Dariusz Krzewina - Prezes Zarządu PZU Życie S.A., Tomasz Barańczyk - jeden z 3 Partnerów Zarządzających w PwC Polska, Joanna Podolska-Płocka - Dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi czyAndrzej Furman - właściciel Aflofarm Fabryka Leków - lidera na polskim rynku suplementów diety i leków bez recepty.

W ramach projektu Absolwent VIP Uniwersytet Łódzki pragnie nawiązać współpracę ze znanymi osobistościami ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu, które ukończyły studia na UŁ. Uczelnia poprzez dedykowane inicjatywy oraz wydarzenia pragnie zachęcić je do udziału w wyznaczaniu strategicznych kierunków rozwoju UŁ. Jednym z takich wydarzeń są Wykłady Eksperckie, podczas których podejmowane są tematy oraz dyskusje związane m.in. z rozwojem Uczelni w kontekście zmian gospodarczych i geopolitycznych na świecie. Dotychczas odbyły się Wykłady Eksperckie m.in. Jarosława Kroca - Prezesa Accenture w Polsce, Konrada Pokutyckiego - Prezesa Zarządu BSH czy Jerzego Czubaka - członka kierownictwa Amcor Ltd., Dyrektora Operacyjnego Amcor Tobacco Packaging.

Jakub Zabłocki to przedstawiciel młodego, zdolnego pokolenia polskich finansistów (rocznik 1975). Prezes i jeden z twórców X-Trade Brokers Domu Maklerskiego, którego źródłem sukcesu było dostarczenie klientom nowoczesnych narzędzi do inwestowania. W finansach pracuje od 1996 r., najpierw w Banku Przemysłowym, potem jako analityk Gilette Poland i w BRE Banku w Warszawie, jako inspektor i specjalista. Ukończył Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ.Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie na stronie absolwentvip.uni.lodz.pl.