#Inicjatywa EU Green Deal - webinarium

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego wraz z partnerami: Krajowym Punktem Kontaktowym BP UE, Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia zaprasza na spotkanie informacyjne - EU GREEN DEAL INNOVATION FUND, które odbędzie się już 27 października br. Spotkanie poświęcone będzie dwóm nowym, ważnym narzędziom finansowania rozwoju krajów członkowskich UE: European Green Deal oraz European Innovation Fund. Rejestracja otwarta możliwa do 27.10.2020 r.

Program spotkania tutaj (kliknij). Link do spotkania zostanie przekazany osobom zarejestrowanym (platforma spotkania MS Teams). Rejestracja: michal.kaczmarek@uni.lodz.pl Prosimy o podanie imienia i nazwiska. Rejestracja otwarta do dnia 27.10.2020 r.

#Inicjatywa EU Green Deal jest częścią Planu Inwestycyjnego Europejskiego Zielonego Ładu i dotyczy dziesięciu obszarów tematycznych takich jak: Klimat; Energia; Energooszczędne budynki; Transport; Gospodarka o obiegu zamkniętym; Od pola do stołu; Różnorodność biologiczna; Infrastruktura. Produkty i usługi; Ocean; Środowisko bez zanieczyszczeń; Obywatele dla neutralnej klimatycznie Europy.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany European Green Deal Call z terminem zakończenia składania wniosków do 26 stycznia 2021.

#EU Innovation Fund jest jednym z największych na świecie programów inwestycyjnych i ma na celu wsparcie działań na rzecz klimatu w zakresie:

- innowacyjnych technologii i procesów niskoemisyjnych w energochłonnych gałęziach przemysłu, w tym rozwoju produktów zastępujących produkty o dużej zawartości węgla;

- wychwytywaniu i wykorzystaniu węgla (CCU);

- budowaniu i eksploatacji wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS);

- innowacyjnemu wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych;

- magazynowaniu energii.

Zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu oraz do dyskusji z Ekspertami. Szczególnie zapraszamy te firmy, podmioty, które są zainteresowane problemem emisji CO2, dla których Innovation Fund może być źródłem finansowania innowacyjnych rozwiązań.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: RPK Łódź