Wiosenne #Osiędbanie!

Studencie! Studentko! Doktorancie! Doktorantko! Jeżeli masz chęć zadbać o siebie w procesie studiowania, zdobyć wiedzę w zakresie higieny zdrowia psychicznego, rozwijać nowe umiejętności potrzebne w studiowaniu - zapraszamy do Akademickiego Centrum Wsparcia UŁ! Wysłuchamy, wesprzemy, doradzimy.

W kwietniu przygotowaliśmy szereg działań wspierających. Oto niektóre z nich:

• indywidualne spotkania z konsultantem edukacyjnym (zapisy: agnieszka.piestrzeniewicz@uni.lodz.pl)
  • indywidualne sesje rozwojowe z elem. coachingu (formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.acw.uni.lodz.pl)
  • asystentura dla osób z niepełnosprawnościami/trudnościami (acw@uni.lodz.pl)
  • siatkówka na siedząco dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową (piotr.jaworowicz@uni.lodz.pl)
  • bezpłatne zajęcia na pływalni w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami (piotr.jaworowicz@uni.lodz.pl)
  • profilaktyka i terapia uzależnień (acw@uni.lodz.pl)
  • wsparcie psychologiczne (acw@uni.lodz.pl)
  • warsztaty psychoedukacyjne:

Psychologiczne aspekty prokrastynacji i jej przezwyciężania.
Termin: 07.0
4.2022 r., godz. 12.30 - 14.30
Forma:  MsTeams/ stacjonarnie w ACW UŁ

Świadomość różnorodności… Student z Zespołem Aspergera w społeczności akademickiej.
Termin: 12.04.2022 r., godz. 13 – 15
Forma: stacjonarnie w ACW UŁ, ul. Pomorska 152

„Jestem tu, a może tam?”. Mindfulness w radzeniu sobie z natłokiem myśli.
Termin: 26.04.2022 r., godz. 10 – 12
Forma:  stacjonarnie w ACW UŁ, ul. Pomorska 152

Pracuję czy próżnuję? Ćwiczenie umiejętności pracy w grupie - gra „Ocean Możliwości”.
Termin: 28.04.2022 r., godz. 10 – 13
Forma:  stacjonarnie w ACW UŁ, ul. Pomorska 152

• grupa wsparcia dla osób doświadczających trudności w radzeniu sobie z emocjami w procesie studiowania (acw@uni.lodz.pl)

Termin: czwartki, godz. 12 – 13.45
Forma:  stacjonarnie w ACW UŁ

• relaksacja

Relaksacja w teorii. Czym jest? Jak działa? Dlaczego warto? Czy w ogóle warto?
Termin: 8.04.2022 r., godz. 13 – 14
Forma:  MsTeams/ stacjonarnie w ACW UŁ

Relaksacja w praktyce. „Wiosenny chillout”.
Termin: 13.04.2022 r., godz. 14 – 15
Forma: stacjonarnie w ACW UŁ

• filmoterapia „Oscar goes to…”

Seans filmu „Temple Grandin”, reż. Mick Jackson
Termin: 27.04.2022 r., godz. 14 – 16.30
Forma:  stacjonarnie w ACW UŁ, ul. Pomorska 152

Warsztaty, relaksacja, filmoterapia, grupa wsparcia realizowane są w kameralnych grupach (max. 8-10 osób).
Obowiązują wcześniejsze zapisy: beata.majcher@uni.lodz.pl

Nie znalazłeś/aś tego, co Cię interesuje?
Jeżeli chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w warsztatach/wykładach/działaniach o tematyce innej niż powyższa, podziel się z nami swoimi pomysłami. Chętnie przyjrzymy się nim. Napisz e-mail: beata.majcher@uni.lodz.pl