1 lutego, 2021 r.

Wspieramy mamy na #UniLodz – konferencja

fot. źródło prywatne

W czasach pandemii wyostrzyły się trendy związane z ważnością kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczością. Projekt „Mommypreneurs – Przedsiębiorcza mama”, realizowany na #UniLodz, dał szansę wielu kobietom na ugruntowanie wiedzy i umiejętności w tych właśnie obszarach. Konferencja online podsumowująca projekt odbędzie się 4 lutego br. - godz. 16.00. Wysłuchamy historii uczestniczek, wskazówek i porad, jak budować biznes.

Polska, plasuje się 25. miejscu wśród 28 krajów Unii Europejskiej pod kątem umiejętności cyfrowych, a Polki szczególnie nisko oceniają swoje umiejętności cyfrowe - do branży IT podchodzą wciąż z dużym lękiem.

Zaledwie 15% pracowników tego sektora w Polsce to kobiety. Z kolei firmy zabiegają o panie w zespołach, ponieważ większa różnorodność wpływa na podniesienie efektywności wyników.

Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych absolwentek, większość z nich znalazła miejsce na rynku pracy, duża część otworzyła też swoje firmy. Głównie są to e-biznesy. Mamy nadzieję, że projekt “Mommypreneurs – Przedsiębiorcza mama”, otworzył nowe możliwości przed jego uczestniczkami. O ich sukcesach będzie można posłuchać na naszym spotkaniu – mówi dr Julita Czernecka.

Posłuchamy:

· Rezultatów projektu Mommypreneurs – Przedsiębiorcza mama

· Praktycznych porad, jak budować biznes w oparciu o swoje mocne strony

· Kluczowych czynników osiągnięcia sukcesu w biznesie

· Historii osób, które pracują i prowadzą biznes w zgodzie ze sobą

· Wskazówek w jaki sposób zostać twórczynią/twórcą internetowym, jak dalej budować swoją karierę

W panelu eksperckim:

· Wartościowa twórczyni/twórca internetowy – kto to taki i jak można nim zostać? – Joanna Chlebna, współwłaścicielka firmy Viralab, twórczyni kampanii internetowych, w oparciu o współpracę z influencerami

· Lifelong learning - jak uczyć się inteligentnie, aby budować swoją karierę? – Małgorzata Knut, bizneswomen, trenerka, mentorka wspierająca liderki i liderów w rozwijaniu umiejętności przywódczych i w podejmowaniu wyzwań biznesowych, autorka podcastu Modern Way to Lead, w którym dzieli się swoim 20-letnim doświadczeniem menedżerskim oraz prowadzi dyskusje o skutecznych praktykach podnoszących kompetencje liderów

· IKIGAI – jak mieć prosperujący biznes i szczęśliwe życie? - Agata Gebhardt, coach, mentorka relacji w życiu i w biznesie, właścicielka firmy Corelacje, pracuje z kobietami w zakresie odkrywania i realizowania swojej misji życiowej oraz budowania dobrych relacji, właścicielka „Domu pod Aniołami”, do którego zaprasza kobiety i pary na transformujące spotkania ze sobą, współtwórczyni podcastu „Rozmowy bez planu”

Rejestracja

Osoby, które chcą wziąć udział w konferencji proszone są o rejestrację do 3 lutego 2021 roku pod linkiem. Spośród osób biorących udział w konferencji zostaną rozlosowane nagrody: 5 indywidualnych tokenów FRIS Style Myślenia wraz z sesją informacji zwrotnej on-line, 10 bezpłatnych dostępów do webinaru „FRIS kluczem do rozwoju własnego potencjału”, 3 bezpłatnych dostępów do kursu on-line pt. „3 narzędzia do kreatywnej reklamy dla biznesu”, 1 sesję coachingowo-doradczą w obszarze rozwoju kariery oraz 1 sesję coachingową w obszarze budowania relacji.

Po więcej: mommypreneurs.uni.lodz.pl

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Od wymuszonej euforii do konsekwentnego wyboru - ekspert UniLodz
Następna wiadomość Praca Łukasza Pyfla z EkSoc UŁ doceniona przez GPW!