Wspieramy pływaka z Łodzi

Uniwersytet Łódzki został partnerem nowego projektu Adama Jerzykowskiego, łodzianina znanego z ekstremalnych wyzwań pływackich (Zatoka Pucka wpław, 500 km Wartą, Ucieczka z więzienia Alcatraz). Prof. Sławomir Cieślak, Prorektor UŁ ds. kształcenia, wziął udział w konferencji prasowej prezentującej nowy projekt Jerzykowskiego i jego fundacji czyli Uniwersytet Potężnych Dzików. Konferencja prasowa odbyła się na terenie Aquaparku FALA.

W ostatni weekend wakacji Adam Jerzykowski stawi czoła najtrudniejszemu i najdłuższemu z jego dotychczasowych wyzwań. W ramach autorskiego projektu "Swim For a Dream", Jerzykowski zamierza przepłynąć wpław z Giżycka do Mikołajek. Dystans to aż 37 km. Czyli około 15. godzin pływania bez przerwy.

- Właściwie od czterech lat nieprzerwanie przygotowuję się do jakichś wyzwań, zgodnie z mottem naszej fundacji "Kto nie ma odwagi marzyć, ten nie będzie miał siły do walki" - powiedział Adam Jerzykowski.

Dotychczas "Swim For a Dream" zebrało ponad 50 tys. zł, które wspomogły dzieci, głównie z województwa łódzkiego. Fundacja zorganizowała również pomoc dla dzieci z domów dziecka oraz pacjentów oddziału psychogeriatrycznego. Tym razem, Jerzykowski poprzez przepłynięcie Mazur zamierza rozwinąć projekt Uniwersytet Potężnych Dzików - funduszu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin z całej Polski. Uniwersytet Łódzki wsparł ten projekt finansowo.

- Pływackie przedsięwzięcia realizowane przez naszego absolwenta, Adama Jerzykowskiego wspieramy od kilku lat. Uważamy te działania za wyjątkowe. Doceniamy to, że są ludzie którym chce się działać, którzy poza swoim życiem zawodowym i osobistym, realizują także projekty mające pomóc innym - powiedział prof. Sławomir Cieślak, Prorektor UŁ ds. kształcenia.

Adam Jerzykowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Redakcja: Centrum Promocji