Współpraca UŁ z Klastrem Przemysłowym

Uniwersytet Łódzki rozpoczyna współpracę z Klastrem Przemysłowym dawnych terenów Centralnego Okręgu Przemysłowego im. Premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego. Umowa ramowa została podpisana przez prof. Antoniego Różalskiego, Rektora Uniwersytetu Łódzkiego i Jacka Kopyrę - Prezesa Zarządu Klastra COP.

Umowa pomiędzy UŁ a Klastrem COP otwiera formalnie drogę do współpracy partnerskiej w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej oraz działalności naukowo-badawczej. Współpraca na styku nauki i praktyki daje pewność skutecznego połączenia wiedzy i praktyki jej stosowania oraz osiągnięcia społecznie wartościowych przedsięwzięć. Współpracę zainicjowało i koordynuje Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Klaster Przemysłowy dawnych terenów Centralnego Okręgu Przemysłowego im. Premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego to organizacja nieposiadająca odpowiednika w polskich realiach gospodarczych. Wielobranżowy, ponadregionalny klaster przemysłowy obejmuje swą działalnością obszar nie tylko dawnego Centralnego Okręgu Przemysłowego, ale niemalże całej Polski. Najbardziej intensywnie jest widoczny w województwach: mazowieckim, łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, podlaskim i pomorskim.

Jest organizacją wielobranżową, której uwaga skoncentrowana jest na rozwoju przedsiębiorstw, działających w branży budowlanej, metalowej, skórzanej, chemicznej, spożywczej, ochrony środowiska i innych. Skupia w sobie współpracę przedsiębiorstw z wizją i strategią dynamicznego rozwoju, głównych, najbardziej prężnych samorządów Polski centralnej i wschodniej, innowacyjnych instytucji badawczo - rozwojowych, a także organizacji około-biznesowych oraz wspomagających rozwój polskiej przedsiębiorczości.

Klaster COP powstał w 2011 r. skupia ponad 300 podmiotów, 6 uczelni wyższych. Zajmuje się wdrażaniem projektów, organizowaniem finansowania (np. fundusze inwestycyjne) oraz współpracą międzynarodową (przedstawicielstwa na 4 kontynentach).

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego