Wybory do Wydziałowych Rad Samorządu Studentów Uniwersytetu Łódzkiego na kadencję 2021-2023

Komunikat Uczelnianej Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UŁ

Nr 1 z dnia 2021-07-25

1.    W dniu 25 lipca 2021 r. Uczelniana Komisja Wyborcza Samorządu Studentów Uniwersytetu Łódzkiego przyjęła terminarz wyborów do Wydziałowych Rad Samorządu Studentów Uniwersytetu Łódzkiego na kadencję 2021-2023. Wybory przeprowadzone zostaną z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej - modułu wyborów systemu USOSweb (znajdującego się w zakładce „DLA WSZYSTKICH” po zalogowaniu się do USOSweb). Głosowania dla wszystkich Wydziałów UŁ odbędą się w dniu 6 sierpnia 2021 r. w godzinach od 8:00 do 18:00.
2.    Kandydaci studenci, posiadający bierne prawo wyborcze, mogą zgłaszać swoje kandydatury tylko samodzielnie, drogą elektroniczną, poprzez wysłanie zgłoszenia kandydatury za pomocą poczty elektronicznej na adres: ukwss@unilodz.eu. Zgłoszenie kandydatury musi być przesłane z adresu elektronicznej skrzynki pocztowej przypisanej do profilu studenta w USOSweb. Zgłoszenie musi zawierać następujące informacje: imię, nazwisko, numer albumu, Wydział i wskazanie organu, do którego student zgłasza się kandydować. Termin zgłoszeń mija 1 sierpnia br. o godzinie 8:00. Przesłanie zgłoszenia kandydatury oznacza zgodę na podanie do publicznej wiadomości faktu zgłoszenia oraz sprawdzenie przez UKWSS UŁ praw wyborczych studenta.
3.    Czynne i bierne prawo wyborcze do Wydziałowych Rad Samorządu Studentów UŁ posiadają studenci danego wydziału posiadający status studenta UŁ, z wyłączeniem studentów prawomocnie ukaranych zawieszeniem w korzystaniu z biernego i czynnego prawa wyborczego przez Komisję Dyscyplinarną.
4.    W przypadku, gdy liczba zgłoszonych kandydatów jest równa lub mniejsza od liczby wybieranych członków WRSS, głosowania nie przeprowadza się a zgłoszeni kandydaci uzyskują mandat członka WRSS.
5.    Każdy student mający czynne prawo wyborcze może złożyć do UKWSS UŁ w formie elektronicznej na adres: ukwss@unilodz.eu protest wyborczy na wynik wyborów do Wydziałowych Rad Samorządu Studentów UŁ lub na wybór konkretnego kandydata – w wyborach, w których wziął udział albo był do udziału uprawniony, w terminie 7 dni od dnia głosowania. Protest winien zawierać wskazanie zarzucanej nieprawidłowości oraz dowodów ją potwierdzających, pod rygorem jego odrzucenia.
6.    W przypadku stwierdzenia przez UKWSS UŁ zasadności protestu dotyczącego wyborów, może ona unieważnić wybór w odpowiednim zakresie. W takim wypadku przeprowadza się ponowne wybory w odniesieniu do mandatów, które nie są obsadzone.
7.    Zgłoszone kandydatury oraz wyniki wyborów do Wydziałowych Rad Samorządu Studentów UŁ publikowane będą na stronie: https://fb.me/e/DfynGXKx.
8.    Wszelkie pytania i wątpliwości kierować należy na adres: ukwss@unilodz.eu.

Uczelnianej Komisji Wyborczej Samorządu Studentów
Uniwersytetu Łódzkiego