Wyjedź na studia, gdzie chcesz! Nowość dla studentów i pracowników UŁ.

Wiesz, gdzie chcesz jechać, ale nie wiesz od czego zacząć i jak otrzymać stypendium? Masz już swoją uczelnię marzeń? Ta wiadomość jest dla Ciebie! W tym roku wprowadzamy nowość dla pracowników i studentów UŁ chcących wyjechać do wymarzonej instytucji. Jeśli wybrałeś uczelnię i masz pomysł jak rozwinąć lub nawiązać z nią współpracę, zapraszamy do kontaktu z BWZ: bwz@uni.lodz.pl. Czekamy na propozycje, ułatwimy wszelkie procedury i podpowiemy jak najłatwiej taki wyjazd zrealizować. Do tego potrzebujemy jednak również Waszego zaangażowania, wspólnie możemy sprawnie to zadanie wykonać.

Z kolei pracowników UŁ zachęcamy do aplikowania o stypendia na wymianę akademicką, administracyjną i studencką z uczelniami spoza UE, z którymi współpraca jest perspektywiczna dla danego Wydziału, lub jest już na tyle rozwinięta, że można ją dobrze udokumentować we wniosku aplikacyjnym. Prosimy o kontakt przez email: bwz@uni.lodz.pl

Uwaga studenci: dzięki programowi Erasmus+ Credit Mobility KA107 możecie - jako pierwsi w UŁ! - wyjechać ze stypendium do Albanii, Armenii, Kosowa lub Rosji w semestrze letnim 2019/2020. To pierwsze kraje partnerskie, do których otwieramy rekrutację dla studentów.

Czym jest program Erasmus+ KA107 dla studentów?

Program Erasmus+ KA107 umożliwia studentom wyjazdy na 5-miesięczne studia do uczelni partnerskich spoza Unii Europejskiej. Stypendium obejmuje dofinansowanie kosztów pobytu oraz podróży do kraju partnerskiego. W rekrutacji mogą uczestniczyć zarówno studenci studiów licencjackich, jak i magisterskich. Liczba miejsc jest ograniczona! Szczegółowe informacje wraz z listą wymaganych dokumentów znajdują się na stronie: https://bwz.uni.lodz.pl/erasmus-ka107/wyjazdy-studentow-ulhttps://bwz.uni.lodz.pl/erasmus-ka107/wyjazdy-stud.... Wnioski należy składać w Biurze Współpracy z Zagranicą UŁ, ul. Uniwersytecka 3, pokój 7. Rekrutacja trwa do 27 listopada 2019 r.

Materiał źródłowy: BWZ UŁ