Wykład dziekański prof. Ingi Iwasiów na Wydziale Filologicznym

Wykład dziekański prof. Ingi Iwasiów "Praktyka twórcza: między pisarstwem, nauką i aktywizmem" odbędzie się 5 grudnia o godz. 10:00 na Wydziale Filologicznym UŁ (ul. Pomorska 171/173). Wstęp wolny.

Dla zwolenników humanizmu ideałem twórcy był/jest poeta doctus (łac. poeta uczony), który wyróżnia się niebywałą erudycją oraz racjonalnym myśleniem. Jednak poza tą uczonością posiada także potrzebę troski o szczęście, godność każdego człowieka, wolność czy rozwój ludzi ze swojego otoczenia. Prawdziwą humanistką jest Inga Iwasiów - profesor literaturoznawstwa, krytyczka literacka, autorka m.in. "Bambino" (powieści nominowanej do Nike w 2009 r.) i najnowszej powieści "Kroniki oporu i miłości" (2019). Autorka i profesorka będzie wkrótce naszym gościem i wygłosi wykład dziekański o praktyce twórczej: między pisarstwem, nauką i aktywizmem.

Wstęp wolny - dla zainteresowanych pisarstwem, procesem twórczym, literaturą, kulturą, sztuką, działalnością prospołeczną. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Jarosław Płuciennik.