21. Wykład Rektorski „Mediatizing Hamlet”

Czas: 10 marca, godz. 11:00Miejsce: Wydział Prawa i Adnimistracji UŁ

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza społeczność akademicką Łodzi na dwudziesty pierwszy wykład z cyklu Wykładów Rektorskich. Tym razem W. B. Worthen - Profesor Alice Bready Pels na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku wygłosi otwarty wykład zatytułowany "Mediatizing Hamlet", 10 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Auli Zielonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12.

Wykład będzie poświęcony różnorodności mediów w jakich występuje twórczość Szekspira - od rękopisów i tekstów opublikowanych drukiem, przez grę aktorską i film, po media cyfrowe.

Profesor W. B. Worthen jest autorem wielu książek na temat dramatu, teatru i performansu. W 2014 roku w wydawnictwie Cambridge University Press ukazała się jego najnowsza monografia "Shakespeare Performence Studies", w której naukowiec analizuje relacje między pojęciem tekstu pisanego a jego realizacją sceniczną.

Wykład Profesora Worthena jest wydarzeniem, które Uniwersytet Łódzki organizuje w ramach ogólnoświatowych obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira.