26 maja, 2017 r.

Wyniki 12. edycji konkursów OPUS, SONATA i PRELUDIUM

Wyniki 12. edycji konkursów OPUS, SONATA i PRELUDIUM

fot. NCN

Narodowe Centrum Nauk w Krakowie ogłosiło wyniki 12. edycji konkursów OPUS, SONATA i PRELUDIUM.


Spośród 89 projektów zgłoszonych przez pracowników i doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego 24 uzyskały finansowanie (12 projektów w konkursie OPUS, 4 w konkursie SONATA i 8 w konkursie PRELUDIUM) na łączną kwotę ponad 7 mln zł.


OPUS, PRELUDIUM i SONATA to najpopularniejsze konkursy Narodowego Centrum Nauki, krakowskiej agencji, finansującej badania podstawowe. W maju rozstrzygnięto je po raz dwunasty, przyznając polskim naukowcom niemal 435 mln zł.


W konkursie OPUS 12 startować mógł każdy naukowiec, niezależnie od stażu i stopnia naukowego. Złożono w nim najwięcej wniosków, bo aż 1786. Do finansowania zakwalifikowanych zostało 409 projektów, których autorzy otrzymają łącznie 304 mln zł.SONATA 12 to konkurs na projekty badawcze realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy doktora, uzyskany do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Program ma na celu wsparcie osób rozpoczynających karierę naukową w prowadzeniu innowacyjnych badań o charakterze podstawowym z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury lub oryginalnego rozwiązania metodologicznego. W konkursie złożono 882 wnioski, z czego do finansowania wybrano 224. Budżet konkursu wyniesie 91 mln zł.


PRELUDIUM 12 dedykowane jest osobom rozpoczynającym karierę naukową, które nie posiadają stopnia naukowego doktora. Tym razem początkujący naukowcy złożyli 1171 wniosków, z których finansowanie w wysokości 39 mln zł otrzyma 372.


Listy rankingowe wszystkich projektów zakwalifikowanych do finansowania w konkursach OPUS 12, PRELUDIUM 12, SONATA 12 można sprawdzić na stronie Narodowego Centrum Nauki.


Jednocześnie przypominamy, iż w chwili obecnej trwa nabór na projekty Narodowego Centrum Nauki w konkursach OPUS, PRELUDIUM oraz MINIATURA.

Termin aplikacji w konkursach OPUS oraz PRELUDIUM upływa z dniem 22 czerwca 2017 roku.

W konkursie MINIATURA nabór wniosków jest ciągły do dnia 31 grudnia 2017 roku.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Centrum Nauki UŁ:Poprzednia wiadomość ​72. urodziny Uniwersytetu Łódzkiego
Następna wiadomość Profesor UŁ nową wiceprzewodniczącą KPN