25 sierpnia, 2017 r.

Wyprawa życia - Indochiny 2017

Wyprawa życia - Indochiny 2017

Wietnam, Laos i Kambodżę – te kraje, będące kiedyś francuskimi koloniami, chcą odwiedzić studenci i doktoranci z Uniwersytetu Łódzkiego. Studenckie Koło Naukowe Azji Wschodniej i Pacyfiku przy WSMiP UŁ nie boi się wyzwań. Ich wyprawa rozpoczęła się 22 sierpnia, a indochińskie wojaże potrwają miesiąc.


Trzydziestodniowa wyprawa będzie wypełniona po brzegi wyjątkowymi miejscami, obiektami, atrakcjami. Studenci chcą w pełni wykorzystać czas, jaki spędzą na Półwyspie Indochińskim. Początkowo wylądują w Bangkoku, gdzie już następnego dnia wyruszą do Kambodży. Czeka na nich Ta Phrom – porośnięta dżunglą świątynia, znana z filmu i gry Tomb Raider. W stolicy Kambodży Phnom Penh zwiedzą Pałac Królewski, Srebrną Pagodę i kilka innych świątyń w okolicy. Następny przystanek to Sajgon. Na dwudziesty dzień podróży planowane jest spotkanie z miejscowymi studentami – opowiadanie o naszym uniwersytecie i mieście Łodzi oraz wymienienie się doświadczeniami z wietnamską młodzieżą. W czasie wyprawy podróżnicy odwiedzą również m.in. Laos.


19905361_1721737941173000_1605413798661797948_n


Studenci priorytetowo będą traktować miejsca historyczne. Zamierzają jednak również przyjrzeć się różnorodności społeczno–kulturowej i pokusić się o kulinarne eksperymenty. W planach mają oni smażone koniki polne, grillowane tarantule, jak i spróbowanie specjału balut – kaczego jaja z zarodkiem. Studenci zasmakują również zupy z koniny (thang co) oraz gotowanych larw chrząszcza.


Finansowego wsparcia projektowi udzielili: Dziekan WSMiP oraz Rektor UŁ.


Poczynania naszych podróżników można obserwować tutaj:


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=177035...


https://www.instagram.com/p/byhthtpggae/Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Rozstrzygnięcie konkursu MINIATURY
Następna wiadomość „Rozgadane Dzieci” w English Language Centre