12 kwietnia, 2018 r.

Wyróżnienia dla lingwistyki i bezpieczeństwa narodowego

Wyróżnienia dla lingwistyki i bezpieczeństwa narodowego

źródło: Wydział Filologiczny UŁ

9 kwietnia w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy odbyła się Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”. Podczas uroczystości nagrodzono i wyróżniono kierunek lingwistyka dla biznesu prowadzony wspólnie przez Wydział Filologiczny i Wydział Zarządzania UŁ. Doceniono również kierunek bezpieczeństwo narodowe prowadzony na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.


Lingwistyka dla biznesu w trakcie gali otrzymała dwa wyróżnienia. Drugi rok z rządu uhonorowano ją certyfikatem „Studia z Przyszłością” nadawanym przez Komisję Ekspercką reprezentującą Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz środowiska akademickie i gospodarcze. Oprócz tego kierunek nagrodzono również „Laurem Europejskim” za najbardziej zaawansowane rozwiązania programowe w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia oraz rozwijania współpracy naukowej i dydaktycznej z ośrodkami naukowymi.


Kierunek bezpieczeństwo narodowe został również wyróżniony certyfikatem „Studia z Przyszłością”. Doceniono go ze względu na jego innowacyjny program, możliwość nabycia przez absolwentów umiejętności cenionych przez pracodawców. Nagrodę podczas Gali Finałowej odebrał prof. Robert Łoś.


Do programu „Studia z Przyszłością” mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), jak również studia podyplomowe, doktoranckie oraz specjalności prowadzone w polskich szkołach wyższych. Certyfikatem „Studia z Przyszłością” Fundacja wyróżnia kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. O przyznaniu wyróżnień decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym.


Materiał źródłowy: Wydział Filologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość XII Dni Japońskie
Następna wiadomość Ks. Adam Boniecki doktorem honoris causa UŁ