Wyróżnienie dla UŁ w ogólnopolskim konkursie REVITARE

REVITARE to ogólnopolski konkurs dla studentów i młodych pracowników nauki na prace naukowo badawcze dotyczące rewitalizacji terenów zdegradowanych.

W konkursie przyznano 5 nagród głównych, 5 wyróżnień i jedną nagrodę specjalną.

Jedną z osób wyróżnionych jest Jarosław Kazimierczak z Uniwersytetu Łódzkiego, który otrzymał wyróżnienie za pracę "Metoda identyfikacji intensywności i typów rewitalizacji terenów poprzemysłowych w procesie kształtowania przestrzeni centralnej miasta na przykładzie wybranych miast europejskich".O nagrody ubiegało się 29 studentów i młodych doktorantów z 15 wiodących uczelni akademickich w kraju. Konkurs REVITARE , organizowany przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, ma inspirować młodych ludzi do udziału w pracach badawczych i do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań związanych z odnową zdegradowanej przestrzeni i środowiska. Tegoroczna edycja została zdominowana przez młodych architektów i ich prace planistyczno-projektowe.

Gratulujemy.Konkurs odbywał się pod patronatem Ministrów Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Środowiska. Więcej o informacji konkursie REVITARE można znaleźć na stronie internetowej: www.revitare-conf.pl/revitare