Wystawa "20 lat działalności wydawniczej Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego"

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego i Wieluńskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na wystawę "20 lat działalności wydawniczej Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego", która będzie trwała od 11 marca do 15 kwietnia, w gmachu BUŁ, ul. Matejki 32/38 w Łodzi.

Istniejące od 1999 r. Towarzystwo gromadzi ponad stu członków zainteresowanych historią, geografią i kulturą Wielunia oraz regionu. Wśród publikacji wydawanych przez Towarzystwo znajdują się m.in.: "Rocznik Wieluński", "Wieluński słownik biograficzny", tomy pokonferencyjne oraz monografie poszczególnych gmin powiatu wieluńskiego i powiatów ościennych. Towarzystwo, działając na rzecz kształtowania tożsamości regionalnej, promuje postawy prospołeczne, odkrywa wartości lokalne i bogactwo kulturowe regionu.

plakat WTN m