XII Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna 2024

Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka" po raz kolejny organizuje niepowtarzalne święto studenckiego teatru – XII Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna, który odbędzie się w dniach 22-24 maja 2024 roku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Pre-teksty”. Nabór zgłoszeń trwa do 16 kwietnia br.

Centrum Kultury „Chatka Żaka" działające przy UMCS w Lublinie to instytucja z wybitnymi dokonaniami w dziedzinie kultury oraz wieloletnią tradycją w propagowaniu kultury studenckiej. To miejsce, w którym od ponad 50 lat studenci nie tylko doświadczają kultury, ale biorą czynny udział w jej kreowaniu.

Tegoroczna edycja Festiwal Studencka Wiosna Teatralna odbędzie się pod hasłem „Pre-teksty” w dniach 22-24 maja br. Jest zachętą dla młodych artystów do wyrażania swojej własnej wizji świata oraz formułowania aktualnych problemów poprzez sztukę teatralną. Po raz trzeci po reaktywacji festiwalu z lat '60, Studencka Wiosna Teatralna stanowi doskonałą platformę do promocji talentów młodych twórców. To nie tylko konkurs, lecz również okazja do prezentacji własnych dokonań, zdobycia renomowanych tytułów oraz atrakcyjnych nagród finansowych.

Naboru zgłoszeń do festiwalu można dokonać w terminie do 16 kwietnia 2024 roku poprzez formularz. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu oraz ridera technicznego znajdują się tutaj. Wszelkie pytania można kierować pod wskazany adres mailowy.

Materiał: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ