XIV Dni Japońskie na EkSoc

Klub Yakumo-goto i Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ (ul. Rewolucji 1905 r. 39/41) serdecznie zapraszają na XIV Dni Japońskie. Odbędą się one w weekend 25-26 kwietnia 2020r.

Jak zwykle, będziemy gościć specjalistów z dziedziny kultury japońskiej, japonistów, a także popularyzatorów Kraju Kwitnącej Wiśni. Weźmiemy udział w ciekawych warsztatach, posłuchamy profesjonalnych wykładów, obejrzymy dech w piersiach zapierające wystawy. Aby dać Państwu przedsmak czekających atrakcji, będziemy sukcesywnie publikować informacje, dotyczące poszczególnych punktów programu.

Serdecznie zapraszamy i przypominamy, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wystawy:- Ogrody zen. Ogrody Drogi Herbaty" - wystawa zdjęć - prof. Agnieszka Kozyra, Urszula Mach-Bryson, Katedra Japonistyki, Uniwersytet Warszawski

- "Drugie życie" - przedmioty naprawione techniką kintsugi- - Joanna Koryciarz-Kitamikado, Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata

- "Zieleń leczy i przynosi ukojenie" -drzewka bonsai - Dariusz Zając, Łódzka Grupa Bonsai