1 listopada, 2020 r.

Zajęcia stacjonarne – komunikat Rektor UŁ

fot. M. Andrzejewski, UŁ

Szanowni Państwo, wobec ciągłego wzrostu liczby zakażeń, kształcenie studentów UŁ nadal powinno odbywać się w formie zdalnej. Władze niektórych wydziałów zgłaszają jednak sytuacje, w których prowadzenie zajęć wyłącznie w ten sposób jest niemożliwe, podobnie jak przełożenie ich na termin późniejszy.

W związku z tym informuję, że dopuszczalne jest, aby w szczególnych przypadkach, tzw. zajęcia praktyczne były prowadzone stacjonarnie, oczywiście pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego, przewidzianego w zarządzeniu nr 174 z dnia 18.09.2020 r. Decyzję w tej sprawie podejmują dziekani.

W przypadku działalności naukowej i administracyjnej w dalszym ciągu obowiązuje tryb mieszany, choć w związku z decyzjami rządowymi, praca stacjonarna powinna być ograniczona do niezbędnego minimum.

Z wyrazami szacunku,

Prof. Elżbieta Żądzińska