Zasmakuj studiowania w Łodzi

W miniony piątek - 3 listopada, najlepsi maturzyści z Kleszczowa, Bełchatowa, Łowicza i Piotrkowa mogli na własnej skórze przekonać się, jak wygląda studiowanie na Uniwersytecie Łódzkim.

W ramach akcji organizowanej przez Urząd Miasta Łodzi przy współpracy z UŁ najbardziej uzdolnieni licealiści pojawili się w siedzibie Wydziału Filologicznego, by wziąć udział w specjalnych zajęciach przygotowanych przez koła naukowe. Na maturzystów czekało wiele atrakcji: warsztaty dziennikarskie, warsztaty z emisji głosu i techniki mówienia, warsztaty zarządzania czasem, spotkanie z kulturą francuską, pokój zagadek oraz zwiedzanie uczelni.

Wcześniej prorektor ds. studenckich dr. hab. prof. nadzw. UŁ Tomasz Cieślak przedstawił obecnym uczniom wiele cennych informacji na temat możliwości oferowanych przez naszą uczelnię w ramach programu "Zdolny uczeń, świetny student". Później maturzyści trafili pod skrzydła studentów, którzy przybliżyli im kulisy warsztatu radiowego, informacje na temat muzyki i języka francuskiego oraz przeprowadzili ćwiczenia aktorskie i teatralne. Zwieńczeniem dnia był poczęstunek w iście francuskim stylu - na stole pojawiły się sery, kiełbaski, bagietki, croissanty, krem z kasztanów, foie gras i dużo słodkości.

W piątkową akcję zaangażowani byli przedstawiciele Dziennikarskiego Koła Naukowego, Studencko-Doktoranckiego Logopedycznego Koła Naukowego oraz studenci i wykładowcy z Instytutu Romanistyki UŁ.

W ramach wydarzenia "Zasmakuj studiowania w Łodzi" maturzyści w sobotę wzięli udział w zwiedzaniu Planetarium EC1, a w niedzielę podziwiali wraz z przewodnikiem piękne oblicze Łodzi. Atrakcją zamykającą niedzielne zwiedzanie był koncert Agnieszki Chylińskiej.

Materiał źródłowy: Wydział Filologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji