21 grudnia, 2019 r.

Zawodnicy AZS UŁ niepokonani

fot. AZS UŁ

W Radomiu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów Judo Kata. W kategorii Kodokan Goshin Jutsu złoty medal zdobyli zawodnicy AZS Uniwersytet Łódzki - Leszek Piąstka i Anna Jagiełło.

To czwarty tytuł mistrzowski tej pary z rzędu. Mistrzostwa Polski były pierwszym etapem tworzenia kadry narodowej Judo Kata na przyszły rok. Łódzcy zawodnicy – pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ potwierdzili swoje wysokie umiejętności i mają w kadrze Polski pewne miejsce.

Przed zawodnikami AZS UŁ bardzo ważny sezon, ponieważ Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata zostaną po raz pierwszy rozegrane w Polsce. Mistrzostwa Europy w Warszawie 6 -7 czerwca 2020 r., natomiast Mistrzostwa Świata w Krakowie 1-2 września 2020 r. W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy Leszek Piąstka i Anna Jagiełło mają zaplanowany start w trzech Pucharach Europy Judo Kata oraz Mistrzostwach Polski, które ze względu na czerwcowy termin Mistrzostw Europy zostaną rozegrane w kwietniu.

Zawodnicy szczególnie dziękuję władzom Uniwersytetu Łódzkiego oraz prof. Jarosławowi Fabisiowi za pomoc w przygotowaniach do zawodów.

Tekst źródłowy: AZS UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Pomysły i strategie inwestowania w nieruchomości
Następna wiadomość Zmarł prof. Zbigniew Klusek