Zbliża się termin wprowadzenia PPK na UŁ

10 kwietnia 2021 r. Uniwersytet Łódzki, zgodnie z obowiązującymi przepisami, uruchamia program Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jest to dodatkowa opcja oszczędzania w III filarze emerytalnym. Nie jest ona obowiązkowa, ale warto wiedzieć, że duża część pracowników będzie przypisana do PPK automatycznie, z możliwością rezygnacji (po złożeniu odpowiedniego oświadczenia). Operatorem PPK na UŁ będzie PEKAO TFI S.A. Przypominamy najważniejsze informacje na ten temat.

Pracownicze Plany Kapitałowe będą obowiązywały na UŁ równolegle obok Pracowniczego Programu Emerytalnego. Będzie można korzystać z obu tych form oszczędzania. Podstawowe informacje na temat PPK na UŁ zostały zamieszczone w Bazie Wiedzy Pracownika UŁ, w Portalu Pracowniczym, w sekcji Benefity pracownicze [kliknij]. Sekcja ta jest stale rozwijana, do końca marca 2021 zamieszczone zostaną tam również informacje na temat m.in. zapomóg, pożyczek, czy ubezpieczeń.

Za nami cykl szkoleń przygotowanych dla pracowników UŁ przez PEKAO TFI S.A. Jeśli ktoś z Państwa wciąż chciałby z tej wiedzy skorzystać, może obejrzeć specjalnie przygotowane nagranie: LINK DO SZKOLENIA (dostęp po wpisaniu hasła: 2019PPK).

Załączamy również komplet najważniejszych dokumentów związanych z PPK. Przydadzą się one zarówno osobom, które zdecydują się w PPK oszczędzać, jak i tym z Państwa, którzy podejmą decyzję o rezygnacji.

Deklaracja rezygnacji

Deklaracja wpłat dodatkowych do PPK

Deklaracja wpłat podstawowych do PPK (dla osób, które chcą płacić mniejszą stawkę od pierwotnie założonej)

Oświadczenie o zawartych umowach o prowadzenie PPK

Wniosek o dokonywanie wpłat do PPK (dla osób, które złożyły wcześniej deklarację rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK, a chcą ponownie dołączyć do programu)

Wniosek o zawarcie umowy o prowadzenie PPK (dla osób zatrudnionych, które ukończyły 55. rok życia i nie ukończyły 70. roku życia)

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Zespołem ds. PPK:

· Rafał Krajewski, Rafal.Krajewski@pekaotfi.pl, tel. 601 309 567

· Krystian Komosiński, Krystian.Komosinski@pekaotfi.pl, tel. 695 910 311

· Marcin Kierat, Marcin.Kierat@pekaotfi.pl, tel. 667 678 148

· Aneta Stawicka, Aneta.Stawicka@pekaotfi.pl, tel. 517 789 204

· Zofia Boratyńska Zofia.Boratynska@pekaotfi.pl tel. 665 806 007

· Katarzyna Adamczyk: Katarzyna.Adamczyk@pekaotfi.pl , tel. 695 890 235

· Waldemar Maruszak: Waldemar.Maruszak@pekaotfi.pl , tel. 723 801 974

· Artur Rymanowski: Artur.Rymanowski@pekaotfi.pl , 727 414 191

· Mariusz Rogala: Mariusz.Rogala@pekaotfi.pl , 605 051 485

Zapraszamy również do kontaktu z konsultantami w Centrum Obsługi Klienta PEKAO TFI S.A.: (+48) 22 640 06 54. Opłata za połączenie wg cennika operatora. Rozmowa z konsultantem od pon. do pt. w godz. 9:00 - 17:00.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem: https://pekaotfi.pl/produkty/ppk/ppk-z-pekao-tfihttps://pekaotfi.pl/produkty/ppk/ppk-z-pekao-tfi.