3 czerwca, 2019 r.

Ze sceny na zajęcia – tancerz studentem UŁ

Ze sceny na zajęcia – tancerz studentem UŁ

fot. Centrum Promocji UŁ

Jest utalentowanym tancerzem baletowym, a za sobą ma już wielkie role w legendarnych przedstawieniach. Swoją karierę łączy od niedawna ze studiami na Uniwersytecie Łódzkim. Na wydział ma teoretycznie blisko, ale godzenie ze sobą wszystkich obowiązków łatwe nie jest. Wszystko się da, jeśli są chęci – zapewnia jednak Dominik Senator, przyszły licencjat Okcydentalistyki.Dominik osiągnął w balecie najwyższy stopień kariery. Jest pierwszym solistą w zespole Teatru Wielkiego w Łodzi.


- Ten zawód jest piękny, ale krótki, myślę już teraz o transformacji zawodowej. Najpierw chciałbym skończyć Okcydentalistykę na studiach pierwszego stopnia, to otwiera drogę do szerokiego wyboru studiów magisterskich. Nie wiem jeszcze dokładnie jakich, ale na pewno na Uniwersytecie Łódzkim – zapewnia student/tancerz.


26

fot. Ewa Ryszkowska

www.teatralnie.ewaryszkowska.plŻeby połączyć karierę tancerza i studenta Dominik musi na co dzień ciężko pracować. Próby w Teatrze Wielkim ma rano i wieczorem. Czasu na studiowanie zostaje niewiele. Od czego jednak jest tryb IOS (Indywidualna Organizacja Studiów) jeśli nie od takich sytuacji? Dominikowi udało się też uzyskać stypendium. Na WF chodzić nie musi, uniwersytecka administracja uznała, że profesjonalni tancerze mogą być z tego zwolnieni.- Zgodnie z tym, co mam napisane na moim pierwszym dyplomie jestem „tancerzem scenicznym”. Gdy skończę tańczyć zawodowo będę kimś innym, ale chciałbym pozostać w świecie kultury i sztuki. Dzięki obecnym studiom lepiej rozumiem kolegów z pracy i kultury, z których pochodzą. U nas na jednej sali ćwiczeń spotykają się ludzie z Europy Zachodniej, Rosjanie, Japończycy ludzie ze Stanów Zjednoczonych, Australii. Chciałbym, żeby moja praca wiązała się wciąż z przebywaniem w wielokulturowym, ciekawym środowisku – mówi Dominik.


39

fot. Ewa Ryszkowska

www.teatralnie.ewaryszkowska.plDominik ma na koncie role w takich przedstawieniach jak: „Cisza/Silence”, „Don Kichot”, „Oniegin”, „Romeo i Julia" czy „Spartakus”. My życzymy mu wielkich ról również w nowym życiu zawodowym, czymkolwiek będzie się zajmował.


http://www.operalodz.com/DOMINIK_SENATOR,23,114

Poprzednia wiadomość Wystawa fotografii pt. „Łódź (dla) Bezdomnych”
Następna wiadomość Psia Kość – edukujemy!