Zjazd absolwentów Psychologii UŁ

W sobotę 28 maja odbył się zjazd absolwentów kończących studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim z rocznika 1977-1982. Wydarzenie swoim patronatem objęła Rektor UŁ prof. Elżbieta Żądzińska.

Psychologia była wówczas kierunkiem ulokowanym na Wydziale Filozoficzno-Historycznym. Rok liczył 40 studentów, a sporą jego część stanowili studenci Wojskowej Akademii Medycznej, z którą ówczesny szef Katedry Psychologii – prof. Gerstmann zawarł umowę umożliwiającą studentom WAM studia na naszej uczelni.

- mówi dr hab. Anna Paszkowska-Rogacz, prof. UŁ, dyrektor Instytutu Psychologii.

W zjeździe wzięła udział dość duża grupa absolwentów. Podczas spotkania uczestnicy m.in. dzielili się swoimi doświadczeniami czterdziestoletniej praktyki psychologicznej.

Mamy nadzieję, że kolejne roczniki pójdą w ślady starszych kolegów, szczególnie w roku 50-lecia łódzkiej psychologii akademickiej.

- mówi dr Marian Macander, główny organizator spotkania.

Materiał: Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ