Złoto dla judoków z UŁ

Medale Mistrzostw Polski Seniorów w judo kata dla Uniwersytetu Łódzkiego.

W zakończonych w ostatni weekend mistrzostwach świetnie spisała się drużyna AZS Uniwersytet Łódzki. Pierwsze miejsce w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu zajęli faworyci Leszek Piąstka i Anna Jagiełło. Złoty medal Mistrzostw Polski Judo Kata był ukoronowaniem dobrego sezonu startowego łódzkiej pary (dwukrotne I m-ce w Pucharze Polski, IV miejsce w Pucharze Europy, IX miejsce w Mistrzostwach Europy, V miejsce w Mistrzostwach Świata i I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech).

Dużą niespodziankę sprawili wychowankowie mistrzowskiej pary. Bartosz Ponichtera i Mateusz Resztak, studenci Uniwersytetu Łódzkiego, w Kodokan Goshin Jutsu zdobyli brązowy medal. Sukces młodszych zawodników AZS UŁ jest tym większy, że był ich to pierwszy start w mistrzowskiej imprezie Judo Kata.

P1060908

Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo Kata zostały rozegrane w niedzielę 9.12.2018 w Pruszkowie. Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane we wszystkich 5 oficjalnych kata, w których rozgrywane są zawody wg przepisów EJU i IJF.