4 maja, 2021 r.

Złoty Exlibris dla publikacji o przemysłowej Łodzi

fot. UŁ

Praca zbiorowa „Wielki przemysł, wielka cisza. Łódzkie zakłady przemysłowe 1945-2000” otrzymała nagrodę Złoty Exlibris w kategorii Najlepsza Książka o Łodzi, przyznaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. J. Piłsudskiego. Autorami książki są dr Agata Zysiak (EkSoc UŁ), dr Marcin Szymański (Instytut Historii UŁ), Joanna Kocemba-Żebrowska, Wiesława Różycka-Stasiak, Marta Madejska, Michał Gruda i Ewelina Kurkowska.

Książka w interesujący sposób łączy kilka perspektyw badawczych, co zadecydowało o jej interdyscyplinarnym charakterze. Za część historyczną odpowiada dr M. Szymański z Wydziału Filozoficzno-Historycznego. Przyczynił się do powstania obszernego szkicu historycznego o gospodarce PRL-u oraz opisów 30 zakładów przemysłowych PRL-u w Łodzi. Nagroda Złoty Exlibris to docenienie wieloletniego wysiłku autorów w żmudnym odkrywaniu tajemnic najnowszej historii miasta.

Książkę wydało Stowarzyszenie „Topografie” oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Bezpłatny e-book można ściągnąć ze strony https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/produkt/wielki-prz...

Poprzednia wiadomość Jakub Kraska z WZ UŁ mistrzem Polski!
Następna wiadomość UŁ z awansem w Round University Ranking! [ENG. VER.]