Zmarł prof. Tomasz Bekrycht

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że zmarł dr hab. Tomasz Bekrycht, prof. UŁ, Prodziekan ds. nauki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego - piszą władze i społeczność WPiA UŁ.

Śmierć prof. Tomasza Bekrychta jest niepowetowaną stratą dla naszego Wydziału, z którą nie możemy się pogodzić.

Prof. Bekrycht z ogromnym zaangażowaniem pracował na rzecz podnoszenia jakości badań naukowych na Wydziale Prawa i Administracji, gdzie od września 2020 r. pełnił funkcję Prodziekana ds. nauki.

Angażując się w propagowanie nauki pełnił funkcje redaktora serii wydawniczej Jurysprudencja Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Łódzkiego, vice-redaktora czasopisma Acta Universitatis Lodziensis. Folia Iuridica Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz redaktora tomu tematycznego (prawo) czasopisma Filozofia Publiczna i Edukacja Demokratyczna Wydawnictwa Naukowego Instytutu Filozofii UAM w Poznaniu. Był również członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej - Sekcja Polska IVR oraz opiekunem naukowym Studenckiego Koła Teorii, Filozofii i Socjologii Prawa działającego przy Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UŁ.

Prawo w ujęciu filozoficznym było jego pasją, którą dzielił się z innymi.

Prof. Tomasz Bekrycht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały naukowiec, wykładowca, kolega i przyjaciel, ale przede wszystkim jako dobry człowiek, którego nikt nie zastąpi.

Łączymy się w bólu z najbliższymi Profesora Tomasza Bekrychta, którym składamy najszczersze kondolencje

Pogrążeni w smutku Dziekan, Kolegium Dziekańskie i Społeczność

Wydziału Prawa i Administracji UŁ