Zmarł prof. Zbigniew Klusek

Władze UŁ, a także Dziekan i Rada Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiają o śmierci Przyjaciela i wieloletniego Pracownika Wydziału.

Profesor Zbigniew Klusek był kierownikiem Katedry Ciała Stałego WFiIS. Działalność naukowa prof. dr hab. Z. Kluska dotyczyła wielu zagadnień z fizyki powierzchni i nanotechnologii, w ramach których opublikował ponad 80 prac w czasopismach z listy filadelfijskiej. Wypromował 5 doktorów fizyki oraz kilkunastu magistrów. Wygłaszał wykłady zaproszone w wielu ośrodkach naukowych.

Prof. dr hab. Zbigniew Klusek za swoje prace badawcze został dwukrotnie uhonorowany Zespołową Nagrodą Rektora Uniwersytetu Łódzkiego "Za skonstruowanie Skaningowego Mikroskopu Tunelowego" oraz "Za cykl prac wykonanych za pomocą Skaningowego Mikroskopu Tunelowego". Otrzymał Złotą Odznakę Uniwersytetu Łódzkiego. University of Northumbria at Newcastle przyznało mu tytuł Visting Professor.

Składamy najszczersze kondolencje najbliższym Pana Profesora.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 grudnia br. (piątek) o godz. 11:30 na Cmentarzu Rzymskokatolickim Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, ul. Szczecińska 96/100 w Łodzi.