13 lipca, 2020 r.

Żyj świadomie! - UŁ i RMF FM w cyklu podcastów

Mieszkamy w miastach zaprojektowanych na naszą miarę. Zatopionych w zieleni, przyjaznych komunikacyjnie, sprzyjających wypoczynkowi. Na co dzień spotykamy przychylnie nastawionych do nas ludzi. Pracujemy w miejscach, w których praca jest doceniana, a pracodawca się o nas troszczy. Wspólnie dbamy o środowisko, kupujemy tylko tyle, ile potrzebujemy. Nie wyrzucamy, wymieniamy się rzeczami lub wykorzystujemy je ponownie. To nie utopia, lecz możliwości, którymi dzielą się z nami naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego. Dowiemy się m.in., czym jest zero waste, odpowiedzialna konsumpcja, świadomi pracodawcy, inteligentne, pełne zieleni miasta. Postaramy się znaleźć równowagę w „fast świecie” i dowiedzieć, jak dobrze żyć!

W kolejnych tygodniach na stronie radia RMF FM - rmfon.pl będą ukazywać się podcasty naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy opowiedzą, jak rozumieją koncepcję świadomego, dobrego życia. Poznamy również zakres konkretnych działań, tak w wymiarze instytucjonalnym, jak i osobistym, aby osiągnąć ten stan.

Harmonogram podcastów:

29.06 – Zrównoważony rozwój – od czego zacząć? Biznes i konsumenci wobec wyzwań środowiskowych. dr Agata Rudnicka (Wydział Zarządzania UŁ)

06.07 – Po co nam zieleń w mieście? prof. Jakub Kronenberg (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ)

13.07 – Pracodawco, bądź świadomy! Społeczna odpowiedzialność pracodawców. dr Izabela Florczak (Wydział Prawa i Administracji UŁ)

20.07 – Miasta przyszłości – jak będą się rozwijać? dr Dorota Sikora-Fernandez (Wydział Zarządzania UŁ)

27.07 – Dobre życie – wymiar filozoficzny zrównoważonego rozwoju. dr Katarzyna de Lazari-Radek (Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ)

Docelowo wszystkie podcasty znajdą się na platformie Soundcloud UŁ: https://soundcloud.com/uniwersytetlodzki/sets/yj-wiadomie

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Złamać szyfr nieśmiertelności – GENETYKA na UŁ
Następna wiadomość Pandemia nie zatrzymała humanistów