BioOpen 2024

Doktorancie, Studencie, Młody Naukowcu!

Z ogromnym entuzjazmem zapraszamy Cię na IX edycję Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu BioOpen, kontynuując naszą tradycję spotkań pełnych inspiracji i innowacji.

BioOpen stanowi idealną platformę dla młodych umysłów z całej Polski, pragnących zaprezentować swoje badania i rozwijać swoje akademickie i profesjonalne ścieżki. To więcej niż konferencja – to przestrzeń dla tworzenia i rozwijania kontaktów, wymiany myśli i idei, a także integracji z dynamicznym środowiskiem naukowym.

Jak co roku, nasze wydarzenie zaszczycą swoją obecnością wybitni polscy badacze, a ich wiedza i doświadczenie bez wątpienia będą inspiracją na wielu płaszczyznach naukowych.

Zachęcamy do dołączenia do nas, aby zaprezentować swoje badania, zdobyć nowe umiejętności, rozwinąć networking, a także wygrać nagrody.

Podstawowe informacje:

  • termin – 11-12 kwietnia 2024

  • forma – online

  • udział w konferencji jest darmowy

Zapraszamy do obserwowania naszej strony na Facebooku @konferencja.bioopen, gdzie na bieżąco będą podawane wszystkie aktualności.

KSIĘGA ABSTRAKTÓW

GOŚCIE SPECJALNI

Zakład Farmakodynamiki, Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi


Prof. Jolanta Zawilska przedstawi wykład podczas inauguracji IX Konferencji BioOpen, pt. "Ciemna strona chemii medycznej – niebezpieczne nowe związki psychoaktywne".

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Instytut Biologii, Katedra Mikrobiologii


Prof. Katarzyna Hrynkiewicz przedstawi wykład podczas otwarcia sesji "Mikrobiologia i Biotechnologia".

Zakład Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej UM w Łodzi


Prof. dr hab. n. med. Wojciech Fendler przedstawi wykład pt. "Translacyjne badania nad biomarkerami mikroRNA w onkologii" podczas otwarcia sesji "Biologia Molekularna i Medyczna".

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk


Prof. Jan M. Węsławski przedstawi wykład pt. "Po co i jak chronić różnorodność biologiczną w morzu?" podczas otwarcia sesji "Biologia Środowiska".

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Szkoła Nauk Medycznych, Zakład Biologii Komórki i Immunologii


Prof. Marlena Godlewska przedstawi wykład pt. "Nowoczesne terapie celowane w leczeniu raka tarczycy" podczas otwarcia sesji "Biologia Nowotworów".

SESJE TEMATYCZNE

Sesja będzie poświęcona mikrobiologii w ujęciu ogólnym, klinicznym, weterynaryjnym, przemysłowym oraz środowiskowym. W ramach części biotechnologicznej sesji poruszane będą tematy z zakresu wszystkich gałęzi biotechnologii oraz inżynierii genetycznej, zarówno pod względem badań użytkowych jak i podstawowych. Oprócz mikrobiologów i biotechnologów, do zaprezentowania się w tej sesji zapraszamy również naukowców zajmujących się immunologią, diagnostyką zakażeń oraz epidemiologią.

Sesja obejmie zagadnienia podstawowych mechanizmów funkcjonowania komórek, organelli oraz biocząsteczek. Ponadto, obejmuje zagadnienia związane z molekularnym podłożem rozwoju chorób, ich mechanizmami, metodami diagnostyki oraz leczenia. Z racji interdyscyplinarności sesji, do udziału zapraszamy reprezentantów zarówno biologii molekularnej, jak i biochemii, biofizyki, genetyki, neurobiologii czy cytofizjologii.

Sesja skupi się na tematach interakcji pomiędzy organizmami a środowiskiem, ze szczególnym akcentem na kwestie wpływu działalności człowieka oraz możliwości ochrony środowiska. Tematy poruszane w tej sesji prezentować mogą podejście kompleksowe, rozpoczynające się na szczeblu molekularnym a kończące na badaniach populacyjnych. Do udziału w sesji zapraszamy reprezentantów dziedzin podejmujących tematykę ekologii, ochrony środowiska, różnorodności biologicznej, zmian środowiskowych oraz bioremediacji.

Sesja będzie obejmować szerokie spektrum tematów, od molekularnych podstaw powstawania nowotworów, poprzez nowe strategie terapeutyczne, aż po zaawansowane metody diagnostyczne. Zapraszamy młodych badaczy zajmujących się m.in. mechanizmami leżącymi u podstaw rozwoju nowotworów, mutacjami genetycznymi, dysregulacją sygnalizacji komórkowej i epigenetyką, a także nowoczesnymi technikami obrazowania i biomarkerami. Sesja ta jest również otwarta na doniesienia dotyczące wpływu czynników środowiskowych i endogennych na rozwój nowotworów oraz interdyscyplinarne podejścia, które łączą biologię nowotworów z innymi dziedzinami nauki.

PATRONI I SPONSORZY

Patronat UŁPatronat UŁ
GENOSGENOS
PTBFptbf
PTGPTG
LaboratoryjnieLaboratoryjnie
PTAPTA_NOWE
Radio ZAKRadio ZAK
Teraz środowiskoTeraz środowisko
PTBIOCHPTBioch
ERCEERCE
Wojewoda ŁódzkiWojewoda Łódzki
PWNPWN
MWLmwl
LINEGALLINEGAL
KRDKRD
ABLE_JABLE_J
PTBRPTBR
EC1 LodzEC1_Lodz
Świat wodyŚwiat wody
Grzegorz SchreiberGS
YPNYPN
AvantorAvantor
PTBPTB
BiotechnologiaBiotechnologia
MABIONMABION

ORGANIZATORZY

Opiekun naukowy:
dr hab. Joanna Kołodziejczyk-Czepas, prof. UŁ

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego:
mgr Beata Bielska

Wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego:
mgr Karina Maciak

Członkowie Komitetu Organizacyjnego:
mgr Piotr Białecki
mgr Natalia Gocek
mgr Kamil Płuciennik
mgr Natalia Sławińska
mgr Aleksandra Tończyk
mgr Magdalena Więckowska

 

Mikrobiologia i Biotechnologia:
mgr Magdalena Jurczak
mgr Anastasiia Kulbachko
mgr Aleksandra Tończyk

opieka merytoryczna:
dr hab. Magdalena Druszczyńska, prof. UŁ
dr hab. Sylwia Różalska, prof. UŁ

Biologia Molekularna i Medyczna:
mgr Izabela Kaczmarska
mgr Kamil Płuciennik
mgr Agata Pyrzanowska

opieka merytoryczna:
dr Katarzyna Mokra
dr Kamila Soboska

Biologia Środowiska:
mgr Natalia Gocek
mgr Inez Masiarek
mgr Ewa Michalska
mgr Dominika Piwowarska

opieka merytoryczna:
dr hab. Edyta Kiedrzyńska
dr hab. Marcin Kiedrzyński

Biologia Nowotworów:
mgr Piotr Białecki
mgr Karolina Górecka
mgr Magdalena Więckowska

opieka merytoryczna:
dr hab. Anna Krześlak, prof. UŁ
dr Paweł Jóźwiak

KONTAKT

Komitet Organizacyjny Konferencji BioOpen

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

ul. Pomorska 141/143, 90-236 Łódź

mail: bioopen@uni.lodz.pl