W 2013 r. z tytułem magistra ukończył kierunek Informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ. Obecnie student studiów inżynierskich oraz licencjackich kierunku Informatyka na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, a także na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ. W styczniu 2014 r. zdobył I miejsce w ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwiązań internetowych realizowanych w technologii JAVA organizowanego przez firmę E-point. Od listopada 2012 r. jest organizatorem cieszącej się wielkim zainteresowaniem studentów jak i pracodawców konferencji informatycznej „Łódzkie Dni IT”. Konferencji, która promuje Wydziały, Uczelnię, oraz cały region łódzki jako polskie zagłębie informatyczne. W styczniu 2014r. jako jedna z 24 osób wybranych spośród wszystkich studentów UŁ został uczestnikiem programu „Mentoring – Absolwent VIP UŁ”. Jego mentorem został jeden z dyrektorów firmy z branży informatycznej Ericpol Sp. z o.o. Firma ta ściśle współpracuje z Wydziałem Matematyki i Informatyki oraz Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Od ponad 5 lat aktywnie i prężnie działa na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego. Był członkiem Rady Mieszkańców w X Domu Studenta UŁ, przewodniczącym Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ. W 2009r. został zaproszony przez Centrum Promocji UŁ do ścisłej współpracy. Współpracował m.in. przy: Caritas „Serce na gwiazdkę”, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nagrywaniu filmu promującego Uniwersytet Łódzki i wielu innych akcjach. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Mieszkańców X Domu Studenta UŁ, pełni funkcję Przewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, a także Wiceprzewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ. Od 2011 r. jest członkiem Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UŁ w której należy do Komisji Regulaminowej oraz komitetu organizacyjnego Juwenaliów UŁ. Jest członkiem Wydziałowych Komisji Stypendialno-Socjalnych Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ oraz Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ., przedstawicielem studentów w Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów UŁ, przewodniczącym Uczelnianej Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UŁ, przewodniczącym Rady Osiedla Akademickiego UŁ.

Pan Damian jest współautorem wielu regulaminów m.in. Regulaminu użytkowania Sieci Komputerowej w Domach Studenckich UŁ, Regulaminu Samorządu Studentów UŁ. W 2012 r. współorganizował akcję mającą na celu otwarcie przejścia pomiędzy Osiedlem Akademickim UŁ a pasażem handlowym przy ul. Tamka.. Jest organizatorem lub współorganizatorem wielu inicjatyw studenckich na UŁ m.in. : Konkursu fotograficznego „Fotolumumby”, „Karnawałowy tramwaj”, Oficjalne Fuksówki Studentów UŁ, „Turniej w Piłkę Siatkową o Puchar Rektora UŁ”.