Dominika Kobylska jest absolwentką studiów II stopnia na kierunku filologia włoska prowadzonych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UŁ.

Pani mgr Kobylska jest od lat zaangażowana w wydarzenia popularyzujące język włoski oraz promujące kierunek italianistyki prowadzony na Wydziale Filologicznym UŁ. Kieruje pracami Studenckiego Koła Naukowego ItaliAMO jako przewodnicząca i jest współredaktorką dwujęzycznego pisma popularnonaukowego „ItaliAMO” wydawanego z ramienia Koła. Prowadziła też liczne warsztaty tematyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz współorganizowała trzy międzynarodowe konferencje naukowe.

Oprócz działalności społeczno-organizacyjnej Dominika Kobylska może pochwalić się osiągnięciami o charakterze naukowym. W okresie studiów aktywnie uczestniczyła w czterech konferencjach międzynarodowych oraz pięciu konferencjach ogólnopolskich z zakresu dyscypliny literaturoznawstwa, opublikowała również dwa artykuły naukowe. Dodatkowo, partycypowała w organizowanych przez uczelnię szkoleniach dla tłumaczy i nauczycieli języków obcych.