dr Ryszard Jędrzejczak

adiunkt, Katedra Strategii i Zarządzania Wartością Przedsiębiorstwa UŁ

Prezes Zarządu Exalo Drilling S.A. (2014-2016)

 

Ukończył magisterskie studia ekonomiczne, a następnie studia doktoranckie w 2009 na Uniwersytecie Łódzkim, uzyskując tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Pracował w jednej z największych Spółdzielni Mieszkaniowych w Łodzi, gdzie przeszedł wszystkie szczeble organizacyjne. Posiada 15 lat doświadczenia w pracy na stanowiskach kierowniczych w globalnych firmach Saint Gobain i Lafarge.
Przez 8 lat był dyrektorem regionalnym w firmie Raab Karcher Materiały Budowlane (obecnie Saint Gobain), a ponadto 7 lat był zatrudniony w Lafarge Roofing w Polsce jako CEO, a następnie Regional Manager Regionu Europy Wschodniej obejmującego Rosję, Kazachstan, Ukrainę, Azerbejdżan, Kraje Bałtyckie, Gruzję oraz Armenię. Od 2009 r. był członkiem Zarządu „Techem” – Techniki Pomiarowe Sp. z o.o. w Poznaniu. Do 27 stycznia 2016 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Exalo Drilling S.A., w Grupie PGNiG.

Społecznie działa jako Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Budowniczych Domów z siedzibą w Warszawie. To jedna z niewielu organizacji stowarzyszeniowych, która uczestniczy w komisjach Ministerstwa Budownictwa. Jest również członkiem komitetu Audytu Przedsiębiorstwa Modernizacji Urządzeń Energetycznych REMAK S.A., który należy do holdingu ZARMEN i działa na rzecz przemysłu energetycznego, wydobywczego i koksowniczego z siedzibą w Chorzowie.