Ewa Pluta

Wiceprezes Zarządu Dyrektor Generalny Ariadna S.A. (do 2017 r.)

Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego – kierunek: „Organizacja Przedsiębiorstw” oraz studiów podyplomowych: „Strategie Rozwoju Spółek Kapitałowych”, „Studium dla Doradców Podatkowych”.
Od 1972 r. do 1994 r. pracowała ŁZR „FONICA” przechodząc kolejne szczeble zarządzania: od dyspozytora produkcji do członka zarządu ds. marketingu i sprzedaży.

W 1994 r. wygrała konkurs na stanowisko prezesa ds. sprzedaży i marketingu w Fabryce Nici „Ariadna” S.A., a od 2007 r. do 2017 r. pełniła funkcję wiceprezesa zarządu – dyrektora generalnego. W tym okresie w firmie przeprowadzono zmiany restrukturyzacyjne w zakresie organizacji produkcji, dystrybucji, oferty produktowej, zarządzania, technologii produkcji, modernizacji parku maszynowego.
W latach 2008 - 2017- członkini Polskiej Rady systemu GS1. Od 2003 r. Przewodnicząca Rady Nadzorczej ZPCH „FEDRA”

Otrzymane wyróżnienia i nagrody:

• 2014 r.- Menedżer Roku 2013 Regionu Łódzkiego w kategorii „Duża Firma”
  • 2013 r.- Nagroda Gospodarcza Województwa łódzkiego w kategorii „Duże
  • Przedsiębiorstwo” dla firmy ARIADNA S.A.
  • 2013 r.- Nagroda główna w XX edycji krajowego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”
  • 2009 – nominacja do tytułu Profesjonalny Menedżer Województwa Łódzkiego za rok 2008.