Jacek Furman

Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

 

Jacek Furman - Prezes Zarządu AFLOFARM Farmacja Polska Sp. z o. o., trzeciej po Polpharmie i Adamedzie największej polskiej firmy farmaceutycznej, absolwent studiów na kierunku Zarządzanie i Marketing.

Jak sam wspomina studia nauczyły go przede wszystkim samodzielnej realizacji projektów, poszukiwania rozwiązań i sposobu rozwiązywania problemów. Pokazały, jak i gdzie szukać wiedzy i odpowiedzi na pytania, które później niejednokrotnie przydawały się w zawodowym życiu. Podczas studiów był członkiem koła naukowego MarketPlace. Na spotkaniach koła przede wszystkim dyskutowano - omawiano case’y najważniejszych kampanii reklamowych i marketingowych. 

Uważa, że w branży farmaceutycznej szczególnie ważna jest umiejętność koordynacji pracy zespołu, który składa się z ludzi o różnych specjalizacjach: lekarzy, farmaceutów, biotechnologów, marketerów, badaczy i wielu innych. Zespół Aflofarmu składa się z ponad 1000 pracowników i tylko dzięki ścisłej współpracy są oni w stanie dostarczyć wysokiej jakości produkty. Zaznacza również, jak ważną cechą jest też umiejętność słuchania konsumentów i pacjentów. Między innymi dlatego zdarza mu się anonimowo podróżować BlaBlaCar. Poznawanie nowych osób i ich opinii na temat rynku, na którym funkcjonujemy daje dodatkową wiedzę, która pozwala myśleć w ten sam sposób, co konsument, do którego kierowane są produkty firmy.

Za swój największy sukces zawodowy uważa wprowadzenie na rynek Desmoxanu, czyli leku uwalniającego ludzi od nałogu nikotyny. Od 2005 r. dzięki cytyzynie, czyli substancji aktywnej wspomnianego leku, 2,5 mln ludzi w Polsce przestało palić. Świadomość, że ich lek pomaga milionom ludzi rozstać się z tym nałogiem, jest dla Jacka Furmana niezwykłą satysfakcją i powodem do dumy.  Walka z nikotynizmem jest także jednym z głównych zadań Fundacji Aflofarm.