Jakub Zabłocki

Założyciel Domu Maklerskiego X-Trade Brokers

Ukończył Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.

Jeden z twórców Domu Maklerskiego X-Trade Brokers oferującego dostęp do zaawansowanych inwestycji. X-Trade nie jest klasycznym domem maklerskim, działa w niszy, oferując indywidualnym klientom platformę do handlu walutami i surowcami. Stworzenie własnego biura maklerskiego zajęło Zabłockiemu siedem lat.

Zabłocki od 1996 r. pracuje w finansach, najpierw w Banku Przemysłowym, potem jako analityk Gilette Poland i w BRE Banku w Warszawie, jako inspektor, diler i specjalista. W 2003 roku postanowił dać klientom banków to, czego jeszcze nie dostali – dostęp do nowych instrumentów finansowych, niższych marż i usług świadczonych 24 godziny na dobę. Tak powstał Dom Maklerski X-Trade Brokers. XTB oferuje klientom internetowe platformy inwestycyjne. W 2010 roku X-Trade przyciągnął strategicznego inwestora, Enterprise Investors, i tym samym Zabłocki zagościł na listach najbogatszych Polaków.