Jarosław Mastalerz

Faculty Lecturer MBA, Warsaw University of Technology Business School

Managing partner mAkcelerator, mBank S.A. (do lipca 2023)

 

Ukończył Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny (specjalizacja: Handel Zagraniczny) i Wydział Zarządzania (specjalizacja: Rachunkowość Zarządcza) Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada świadectwo brytyjskiego The Association of Charterd Certified Accountants.
W latach 1996-1998 pracował jako konsultant w firmie PriceWaterhousecoopers. Od 1998 roku związany był z Grupą Zurich. Początkowo odpowiadał za organizację i strategię rynkową funduszu emerytalnego, a następnie zajmował stanowiska Dyrektora Marketingu i Członka Zarządu. Od 2000 roku był Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za segment klienta indywidualnego spółek grupy Zurich w Polsce, a od 2001 roku – Dyrektorem Finansowym. Do końca czerwca 2006 roku pełnił funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora Finansowego Generali T.U.S.A. i Generali Życie T.U.S.A. Od stycznia 2003 roku odpowiadał za departament finansowy, aktuariat, controlling i bank assurance. 
W roku 2002 uczestniczył w procesie połączenia spółek Zurich ze spółkami Generali. W lipcu 2006 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o., następnie również na Prezesa Zarządu BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. 
W sierpniu 2007 roku Rada Nadzorcza powołała Jarosława Mastalerza na stanowisko Członka Zarządu BRE Banku SA ds. bankowości detalicznej powierzając mu koordynację wszystkich działań biznesowych i komunikacyjnych mBanku w Polsce, Czechach i Słowacji, MultiBanku, Private Banking oraz utworzonej podczas jego kadencji spółki Aspiro S.A. 
Od kwietnia 2012 r. Jarosław Mastalerz pełni funkcję Członka Zarządu mBanku S.A. ds. Operacji i Informatyki i jest również odpowiedzialny za obszar technologii oraz logistyki.
Zasiada w radach nadzorczych ASPIRO S.A., mCentrum Operacji Sp. Z o.o., BRE Ubezpieczenia TUiR S.A., BRE Agent Ubezpieczeniowy Sp. Z o.o., BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o., Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.