Maciej Kulesza

CFO, Amcor Speciality Cartons

Dyrektor finansowy w Amcor Speciality Cartons.

Do 2022 r. pełnił funckję dyrektora ds. finansów i nadzoru właścielskiego w PELION S.A. [Finance and Corporate Governance Director]. W październiku 2021 roku dołączył do grupy PELION. W latach 2015-2021 pracował jako dyrektor finansowy w McCormick, światowego lidera w produkcji ziół i przypraw, właściciela marki KAMIS. Najpierw odpowiedzialny za całość biznesu w Polsce oraz w Europie Centralnej i Wschodniej, w szczególności za obszar finansów komercyjnych. W późniejszym okresie stworzył EMEA Supply Chain Finance Center of Excellence – zespół finansowy nadzorujący całość finansów łańcucha dostaw w EMEA. Poprzednio pracował w Procter & Gamble jako Customer Team Finance Manager odpowiedzialny za rynek tradycyjny i dyskonty. W P&G zdobywał także doświadczenie jako audytor wewnętrzny oraz szef zespołu kontrolingu łańcucha dostaw największej fabryki Gillette na świecie.

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego kierunku Finanse i Bankowość oraz Rachunkowość zarządcza / controlling. Członek stowarzyszeń ACCA i IIA.


Mentor w Projekcie mentorskim: edycja XI, 2023/2024

Miejsce spotkań: w miejscu pracy Mentora; w miejscu uzgodnionym z Mentee; spotkania on-line

Liczba podopiecznych w tej edycji: 1

Język spotkań: polski, angielski

Obszar wsparcia mentee: Moją główną specjalizacją są szeroko rozumiane finanse korporacyjne, zarządzanie działem finansowym oraz rozwój finansów. Dodatkowo - bardzo wspieram koncepcję bliskiej współpracy z biznesem (business partnering) i aktywnie angażuję się w projekty pozabiznesowe.