Marcin Franke

Przewodniczący Rady Nadzorczej PL Europa S.A.

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Zarządzania, Kierunek Rachunkowość.
Posiada ponad 12 letnie doświadczenie na stanowiskach zarządczych w firmach z branży produkcyjnej, edukacyjnej oraz w zarządzaniu grupami kapitałowymi. Jako Dyrektor Finansowy w Spółkach którymi zarządzał, odpowiedzialny był za procesy restrukturyzacyjne, wdrożenia systemów controllingowych oraz procesy pozyskiwania kapitału zewnętrznego.

Związany z branżą doradztwa finansowego, szczególnie pozyskiwania dotacji unijnych dla JST oraz przedsiębiorców. Posiada doskonałą wiedzę z zakresu pozyskiwania i realizacji projektów unijnych, od projektów inwestycyjnych, szkoleniowych po projekty badawczo-rozwojowe. Autor i pomysłodawca kilku własnych projektów internetowych start-up oraz projektów badawczych.

Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów informatycznych, weryfikacji projektów start-up oraz w budowaniu modeli biznesowych dla tego typu przedsięwzięć.

Prywatnie interesuje się rozwojem osobistym oraz sportem, a czas wolny spędza z rodziną oraz uprawiając swoje największe hobby – wędkarstwo.