Marzanna Zielińska

Dyrektor Łódzkiego Ośrodka TVN S. A.

Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim, dziennikarstwem zajęła zaraz po ukończeniu studiów. Była łódzką korespondentką Super Expressu i Sztandaru Młodych. Współpracowała z sekcją polską radia BBC i radiem TOK FM.
Od 1997 roku pracuje jako reporterka społeczna w programie Fakty TVN. Od 1998 roku jest również szefem łódzkiego ośrodka TVN S. A. Przez pierwszych pięć lat pracy w Faktach, oprócz relacjonowania najważniejszych wydarzeń z Łodzi i regionu, zajmowała się również sprawami kryminalnymi i związanymi z bezpieczeństwem publicznym. W ostatnich latach skupia się nad problemami zwykłych ludzi. Jedzie tam, gdzie komuś dzieje się krzywda. Walczy o przestrzeganie praw zwierząt. Wychodzi z założenia, że nie ma problemów nie do rozwiązania, bo wystarczy do każdej sprawy dobrać odpowiedni „klucz”.

W 2000 odznaczona przez Radę Miasta „Za zasługi dla Miasta Łodzi”. W 2002 roku odznaczona medalem „Za Zasługi dla Policji” przyznany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji za promowanie akcji wpływających na poprawę bezpieczeństwa. W 2010 roku uhonorowana tytułem „Dziennikarz Roku 2010” przyznawanym przez studentów łódzkich uczelni zrzeszonych w Studenckim Forum Business Centre Club za wspieranie przedsiębiorczości wśród młodych.

Ekspert zarządzania zasobami ludzkimi, wykładowca na studiach podyplomowych i MBA, konsultant, coach i mentor kadry zarządzającej.