Paweł Mortas

Head of Origination in Poland, Vitol

Absolwent Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Łódzkim, specjalność: ekonomia przemysłu. Posiada dyplom ukończenia studiów doktoranckich Executive DBA – INE PAN, studiował również na studiach Executive MBA – INE PAN.

Od kwietnia 2017 r. był członkiem rady nadzorczej Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. W okresie luty-czerwiec 2017 r. był wiceprzewodniczącym rady nadzorczej w Grupie Azoty Zakładach Azotowych Puławy S.A. Prezes zarządu i współwłaściciel Vitkovice Machinery Polska Sp. z o.o.

W Grupie Azoty ZAK S.A. sprawował nadzór nad obszarami: strategii, organizacji, polityki personalnej, kontrolingu, księgowości, finansów, nadzoru właścicielskiego, relacji inwestorskich i public relations, zarządzania w zakresie obsługi organów Spółki, audytu wewnętrznego i zarządzania ryzykiem, produkcji, inwestycji, technologii, energetyki, bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz utrzymania ruchu i remontów.

Wcześniej m.in. prezes zarządu Rafako S.A., PBG S.A., Kaskada Sp. z o.o. w Warszawie oraz BDM Grupa Inwestycyjna S.A. w Warszawie. Od marca 2013 r. przewodniczący rady nadzorczej w Energomontaż S.A. W latach 2010-2012 dyrektor ds. organizacji sprzedaży w PBG S.A. W okresie od 2008 do 2009 r. członek rady nadzorczej w CENTRALWINGS Sp. z o.o. w Warszawie (spółka córka PLL LOT S.A.). W latach 2007-2009 przewodniczący rady nadzorczej w Elektrowni „Kozienice” S.A. w Świerżu Górnym oraz prezes zarządu w ENEA S.A. w Poznaniu.

Od 2018 roku związany z firmą GE Power, w 2020 r. objął stanowisko Vice President GE Power Poland. Od 2023 pełni również funkcję Director of Corporate Affairs w Vitol Gas.