Radosław Domagalski-Łabędzki

były Prezes Zarządu Rafako S.A. (2020-2024)

 

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (magister prawa). Ukończył studia Executive MBA na Rutgers University w New Jersey. Był stypendystą Uniwersytetów w Műnster i Mannheim w Niemczech.

Menadżer z bogatym doświadczeniem praktycznym w zarządzaniu złożonymi projektami biznesowymi o zasięgu międzynarodowym. Przygotował i skutecznie wdrożył strategię rozwoju w Azji jednej z największych polskich grup kapitałowych. W latach 2006-2013 prezes zarządu w Magellan Trading Co. Ltd w Chinach. Wcześniej pracował jako prawnik w GSP Group Sp. z o.o. w Łodzi, a także w American Enterprise Institute w Waszyngtonie – jednym z największych amerykańskich think-thank’ów. Od grudnia 2015 r. do października 2016 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, odpowiedzialny m.in. za promocję polskiej gospodarki, członek Komisji Nadzoru Finansowego. W latach 2018-2020 był członkiem Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.Współzałożyciel Polsko-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju. Autor wielu publikacji o tematyce biznesowej. 

W latach 2016-2020 zasiadał w radach nadzorczych m.in. Tauron PE S.A., PGE EJ 1 i Cenzin S.A. Od kwietnia 2020 roku do stycznia 2024 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu RAFAKO S.A., gdzie nadzorował m.in. restrukturyzację Spółki i opracował strategię jej powrotu na rynek.